Wydawnictwo - Ebooki o Kaukazie

Wydawnictwo

ikona

Wydawnictwo

Ebooki o Kaukazie to miejsce, w którym wydajemy ebooki, dzięki którym poznacie wszystkie tajemnice Kaukazu! Publikujemy wyłącznie ebooki, które mają prawdziwą wartość. Nasze ebooki nie są powieleniem informacji dostępnych w innych miejscach, a autorskimi tekstami opartymi na wieloletnim doświadczeniu autorki i jej know-how w temacie wypraw w górach Kaukazu oraz życia w Gruzji. To nie kolejne przewodniki pisane przez kogoś, kto nigdy nie był w opisywanym miejscu czy „lanie wody” tylko po to, aby zapełnić kolejne strony. To przepisy na udane wyprawy i wiedza o Kaukazie, która pochodzi z samego źródła. Nasze ebooki są nie tylko rzeczowe, praktyczne i interesujące, ale również pięknie i profesjonalnie wydane. Nad każdym ebookiem pracuje cały nasz zespół: Ewa (autorka), Monika (graficzka, która odpowiada za projekty okładek, skład i oprawę graficzną), Magdalena (ilustratorka), Sylwia (redakcja i korekta tekstu), Kasia (sprawy techniczne, stawianie stron sprzedażowych, obsługa sklepu internetowego, płatności elektroniczne itp.), Martyna (tłumaczenie na angielski), a także Agnieszka, która spina pracę wszystkich w jedną całość i sprawia, że ebooki trafiają do Was. Jesteśmy pewni jakości, którą tworzymy, bo „dmuchamy i chuchamy” na każdą stronę, na każdy detal. Oferujemy przemyślany i dopracowany produkt, który nie traci na wartości, bo informacje w nich zawarte są zawsze aktualne (aktualizujemy je na bieżąco).

ikona

DLACZEGO EBOOKI A NIE KSIĄŻKI?

Nie będziemy pisać, że ebooki są tak samo fajne jak książki, bo wiemy, że nic nie dorównuje zapachowi świeżo wydrukowanych stron. Ale nasze ebooki o Kaukazie są o wiele lepsze i dają znacznie większe możliwości niż ich ewentualna tradycyjna drukowana wersja. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że ebooki możecie mieć przy sobie zawsze i wszędzie, bo telefon albo tablet ważą i zajmują mniej miejsca niż książka. Szczególnie w trakcie wypraw górskich znaczenie ma każdy gram i każdy centymetr przestrzeni w plecaku. A wiemy, że w trakcie Waszych podróży po Kaukazie będziecie chcieli mieć nasze ebooki zawsze ze sobą. Po drugie dlatego, że ebooki otrzymujecie natychmiast po zakupie. Żeby kupić drukowaną książkę, musicie iść do księgarni albo zamówić ją przez internet i czekać kilka dni na kuriera. Tymczasem ebooka kupujecie i voilà! – od razu możecie ściągnąć go na swoje urządzenie. Więc nawet wtedy, kiedy przypomnicie sobie o naszych publikacjach już w trakcie Waszej podróży po Kaukazie, to w kilka minut będziecie mogli je kupić i zanurzyć się w lekturze. Wprawdzie zdecydowanie polecamy sięgnąć po nasze ebooki co najmniej na kilka miesięcy przed planowaną wyprawą, to … lepiej późno niż wcale! Po trzecie – ebooki są bardziej ekologiczne. A natura i troska o środowisko są nam bliskie, więc z przyjemnością nie będziemy zwiększać emisji dwutlenku węgla do atmosfery poprzez przyczynienie się do wylesiania. Nasze ebooki zawsze będę ebookami i nie planujemy ich wersji drukowanych.

ikona

AUtorka

Ewa Stachura to właścicielka Mountain Freaks – Mountain Travel & Adventure Agency, czyli najlepszej agencji górskiej w Gruzji, organizatorka ponad 500 wypraw w górach Kaukazu (w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie i Rosji), 14-krotna zdobywczyni Kazbeku, 9-krotna zdobywczyni Elbrusa. Z wykształcenia prawniczka i menadżerka, ale kilka lat temu postanowiła postawić wszystko na jedną kartę – zamieszkać na stałe w Gruzji i zawodowo organizować wyprawy górskie. Na Kazbek patrzy codziennie z okna, bo mieszka w Kazbegi, wiosce u jego stóp. Jej motto to: „życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”, a wyprawa górska dla niej to nie tylko moment zdobycia szczytu, ale okazja do tego, aby zmierzyć się z własnymi słabościami i wspaniała lekcja braterstwa liny. Uwielbia kuchnię tajską, zieloną herbatę, Iron Maiden, powieści kryminalne i długie kąpiele w wannie. Wciąż tworzy nowe projekty biznesowe w Polsce i Gruzji. Podróże i góry to jej największa pasja. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, dlatego planuje odwiedzić wszystkie kraje i stanąć kiedyś na najwyższym szczycie świata. W swoich ebookach odsłania przed Wami sekrety kaukaskich szczytów, dzieli się swoim doświadczeniem, daje przepisy na udane wyprawy i pokazuje Gruzje taką jaka jest naprawdę.

ikona

WSPARCIE LOKALNYCH SŁUŻB RATUNKOWYCH NA KAZBEKU

Profesjonalne ratownictwo górskie jest w Gruzji nowością i rozwija się dopiero od kilku lat. Tutejsze służby ratunkowe mierzą się w swojej codziennej pracy ze znacznymi niedostatkami w wyposażeniu. Brakuje właściwie wszystkiego. W Gruzji potrzeba rozwiązań systemowych i dużych nakładów finansowych, aby górskie służby ratunkowe mogły się szkolić, rozwijać i zapewniać bezpieczeństwo. Dzięki rozwojowi turystyki i coraz większej liczbie turystów na gruzińskich szlakach górskich potrzeba rozwoju służb ratunkowych jest coraz bardziej zauważana przez władze kraju, ale to proces, na który potrzeba czasu (dużo czasu!). Dlatego 10 zł z każdego sprzedanego ebooka przeznaczamy na wsparcie lokalnych służb ratunkowych na Kazbeku. Dzięki temu lokalni ratownicy będą mieć lepszy sprzęt i możliwość szkolenia się, a Wy będziecie bardziej bezpieczni podczas swojej wyprawy na Kazbek.

ikona

SPRZEDAŻ

Sprzedaż naszych ebooków odbywa się wyłącznie na tej stronie internetowej. Nie znajdziecie ich nigdzie indziej, a my nie będziemy oferować rabatów, promocji i obniżek. Cena naszych ebooków jest stała – nie rośnie i nie maleje, bo są to produkty najwyższej jakości. Dzięki temu, że nasze ebooki wydajemy w systemie self publishingu, to mamy wpływ na cały proces tworzenia, jesteśmy niezależni i nikomu nie musimy się tłumaczyć z tego co i jak opisujemy. Wy otrzymujecie „nieocenzurowane” treści, a my zamiast płacić prowizję dla pośredników i sieci sprzedaży, możemy zapewnić najwyższą jakość naszych publikacji oraz wspierać lokalne służby ratunkowe w Gruzji.

ikona

Prawa autorskie

Treść naszych ebooków jest zapisem wieloletnich górskich (i nie tylko!) doświadczeń Ewy Stachury i powstała na podstawie ponad 500 zorganizowanych przez nią wypraw w górach Kaukazu, litrów wylanego potu i łez, błędów, które sama popełniła oraz historii setek osób, które poznała na kaukaskich szlakach. Nad każdym ebookiem pracuje cały nasz zespół: Ewa (autorka), Monika (graficzka, która odpowiada za projekty okładek, skład i oprawę graficzną), Magdalena (ilustratorka), Sylwia (redakcja i korektę tekstu), Kasia (sprawy techniczne, stawianie stron sprzedażowych, obsługa sklepu internetowego, płatności elektroniczne itp.), Martyna (tłumaczenie na angielski), a także Agnieszka, która spina pracę wszystkich w jedną całość i sprawia, że ebooki trafiają do Was. Uszanujcie więc naszą pracę i nie rozpowszechniajcie oraz nie udostępniajcie ebooków w nielegalny sposób. Wszystkie nasze publikacja (ani żadna ich część) nie mogą być kopiowane ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowane, powielane czy odczytywane w środkach publicznego przekazu bez pisemnej zgody autorki. Wykonywanie kopii metodą kserograficzną, fotograficzną, a także kopiowanie ebooków na jakichkolwiek nośnikach powoduje naruszenie praw autorskich. Nasze ebooki są zabezpieczone znakiem wodnym. Jeśli chcecie użyć gdzieś fragmentu naszych ebooków, to skontaktujcie się z nami: ewa@ebookiokaukazie.pl. Dziękujemy!